Naslovna / Nekategorizirano / Čemu zapravo služi onaj mali džep u trapericama?

Čemu zapravo služi onaj mali džep u trapericama?

On sigurno ne služi za držanje mobitela jer je premali, a i postoji odavno, znatno prije nego što se moglo predvidjeti otkriće mobilnih telefona

Traperice oduvijek imaju onaj mali prednji džepić na desnoj strani, no malo tko zna čemu on služi. Mnogi bi u njega stavljali kovanice ili druge sitne stvačice s kojima bi se potom mučili kad su ih morali izvaditi. On sigurno ne služi za držanje mobitela jer je premali, a i postoji odavno, znatno prije nego što se moglo predvidjeti otkriće mobilnih telefona, piše Independent.

Ekspertica za traper i tekstil, Renata Janoškova, citirala je Levi Straussa, ikonu američkog brenda, da je riječ o džepu namijenjenome za sat.

“Davnih dana oko 1800., kauboji su nosili satove na lancu i držali ih u svojim prslucima. Kako se ne bi slomili, Levis je osmislio maleni džepić u hlačama gdje su kauboji mogli spremiti sat bez straha da bi se mogao razbiti.”

Vecernji.ba

Comments

comments

Pročitajte još

Krivolov kod Brčkog: Ubijen jelen kod Vučilovca, policija u potrazi za počiniocem – Video

Policija Brčko distrikta traga za krivolovcem koji je odstrijelio jelenu iz krda namijenjenog obnavljanju ove …

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)