Naslovna / Religija / Proslava patrona župe Krepšić – Video

Proslava patrona župe Krepšić – Video

U ponedjeljka, 07. listopada patron župe, Kraljica Svete Krunice slavili su mještani Krepšića u svome selu.
Kao i prethodnih tako i ove godine uz našeg župnika Matu Svetoj Misi je koncelebrilalo još nekoliko svećenika iz susjednih župa, između ostalih i dekan brčanskog dekanata Vlč. Damir Ivanović koji je predvodio misno slavlje i propovijed .

Svetoj Misi je prisustvovalo relativno skroman broj vjernik, što župljana, što vjernika susjednih župa.

Uzimajući u obzir da najveći broj vjernika župe Krepšić boravi izvan župe, vjerujemo da bi brojnost bila daleko veća kada bi proslava patrona bila pomjerena umjesto radnih dana na subotu, recimo druga subota u mjesecu listopadu kako je i bilo nekad prije rata.

Od samih vjernika je u više navrata i predlagana ova mogućnost, ali o tome nikako da donese odluku vlč. Mato Mikičić koji već 12 godina “župnikuje” u ovoj župi. Nakon Svete Mise ispred župnog dvora je se čula i pjesma a i kolo je zaigralo.

Krepšićani sretan vam i blagoslovljen patron naše župe pa gdje god bili.

Comments

comments

Pročitajte još

Priča učiteljice koja tjera suze na oči

Zvala se gospođa Nada. Prvog dana školske godine u petom razredu svojim učenicima ispričala je …

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)