Naslovna / Krepšić / Blagdan Svih Svetih u Krepšiću – Video

Blagdan Svih Svetih u Krepšiću – Video

Blagdan  Svih svetih je dan kojim Katolička crkva slavi sve kanonizirane, ali i svece koji su ostvarili ideal kršćanskoga života, a nisu kanonizirani. Dušni dan ili Dan svih vjernih mrtvih izraz je nade i vjere u zagrobni život.

Brojni krepšićani stigli su i ove godine sa raznih starana za blagdan Svih Svetih u svoje selo. Sve to kako  bi zapalili svijeće i stali uz grobove najmilijih. Dođoše moliti za njih, barem na trenutak prisjetiti se vremena provedenog s njima.

Na sam blagdan na mjesnom groblju misno slavlje uz prigodnu propovijed  uz koncelebraciju našeg župnika predvodio je  p. Mato Anić. Kako prije  tako i poslije mise moljena su opijela za preminule osobe naše župe.

Comments

comments

Pročitajte još

Priča učiteljice koja tjera suze na oči

Zvala se gospođa Nada. Prvog dana školske godine u petom razredu svojim učenicima ispričala je …

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)