Naslovna / Nekategorizirano / Posavska večer u Frankfurtu: Duša i srce uz posavsku pjesmu i rodnu Posavinu

Posavska večer u Frankfurtu: Duša i srce uz posavsku pjesmu i rodnu Posavinu

Hrvati iz Frankfurta podrijetlom iz Bosanske Posavine, okupljeni oko nogometnog kluba Posavina Frankfurt, ponovno su u subotu u Heusenstammu nedaleko od Frankfurta na Majni priredili još jednu u nizu svojih veličanstvenih proslava Posavske večeri.

Uz izvornu posavsku pjesmu, uz zvuke šargije i violine te uz pjesme njihova omiljenog  pjevača Markice Plavog i njegova banda Tigrovi Tame, Hrvati iz Bosanske Posavine vratili su se tu noć u mislima svojoj voljenoj Posavini, o majci zemlji koju nose u srcu i o kojoj pričaju i svojoj djeci i prijateljima u iseljeništvu.

Comments

comments

Pročitajte još

U SUSRET JUBILEJU – 50 GODINA NAŠE ŽUPE KREPŠIĆ

Dragi župljani!  Iduće godine slavimo pedeset godina naše župe, Kraljice svete krunice. Već su se …

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *